logo

4 plusy drukarki laserowej

  • Opublikował adminM
  • 6 października 2019

Odwieczny spór zwolenników drukarek laserowych i atramentowych przypomina niekończące się kłótnie o wyższości Wielkanocy nad świętami Bożego Narodzenia. Dziś zajmiemy się walorami drukarek laserowych. A walorów tych urządzeń jest niemało.

1. Tonery nigdy nie zasychają

Drukarka laserowa to synonim pracy bez specjalnych zmartwień o częstotliwość wydruków. O ile w wypadku drukarki atramentowej musisz „rozruszać” sprzęt co najmniej raz na kilka dni, by tusz nie zasechł i nie zatkał dyszy (a koszt naprawy takiej usterki niejednokrotnie przekracza wartość urządzenia), o tyle przy drukarce atramentowej nie masz takich zmartwień. Drukujesz kiedy chcesz i ile chcesz, żadna dłuższa stagnacja w wydrukach takiemu urządzeniu niestraszna.

2. Trwałość ma znaczenie

Nie ulega wątpliwości, że drukarki laserowe są bardziej trwałymi sprzętami od ich atramentowych sióstr. Te ostatnie nafaszerowane są mnóstwem elementów stricte mechanicznych, mających tendencję do usterkowości po jakimś czasie użytkowania. Różne bywają koszty takich napraw, ale przy poważniejszej awarii jesteś zaskoczony co najmniej tak mocno jak właściciel diesla przy remoncie turbiny. Koszty bywają nieadekwatne do wartości samego sprzętu, szczególnie kilkuletniego

Drukarki laserowe potrafią się także „pięknie starzeć”. O ile drukarka atramentowa po kilku latach intensywnej eksploatacji (a jako się rzekło – drukować musi często) wykazuje cechy leciwości,
o tyle drukarka laserowa potrafi spokojnie dożyć zaawansowanego wieku i nadal (przy założeniu prawidłowego serwisowania i przeglądów eksploatacyjnych) cieszyć oczy wydrukami dobrej jakości.

3. Wydruki ostre jak brzytwa

Bynajmniej nie oznacza to, że musisz podchodzić do zadrukowanych ryz papieru w rękawicach ochronnych. Jakość wydruków (o ile nie są to kolorowe, skomplikowane prezentacje) wykonanych przez drukarkę laserową cieszy oczy. Wydruki dokonywane tą metodą są także o wiele trwalsze – charakteryzują się lepszą odpornością na upływający czas (co istotne zwłaszcza przy dokumentach koniecznych do zdeponowania w archiwum) jak też na działanie warunków atmosferycznych.

4. Estetyka i ekologia.

Zacznijmy od ekologii. Dysponując zużytym tonerem drukarki laserowej masz dwie ścieżki do wyboru. Możesz go albo zregenerować, albo sprzedać i jednocześnie zadbać o ekologię. Co też nie jest walorem bez znaczenia. Tak czy inaczej, jest to dla Ciebie źródło potencjalnych oszczędności, z którego możesz korzystać.

Ręka w górę, kto podczas wymiany tuszu w drukarce atramentowej otrzymał w „gratisie” kubistyczne dzieło na swojej śnieżnobiałej, korporacyjnej koszuli? W przypadku drukarki laserowej jesteś wolny od takich kłopotów. O niebo łatwiej zachować czystość w codziennej eksploatacji.